شرکتهای بیمه دانا و ملت برندگان اصلی صنعت بیمه در سال 95

ساخت وبلاگ
چکیده : شرکتهای بیمه دانا و ملت برندگان اصلی صنعت بیمه در سال 95 روابط عمومی بیمه ملت - شرکتهای بیمه دی، دا... با عنوان : شرکتهای بیمه دانا و ملت برندگان اصلی صنعت بیمه در سال 95 بخوانید :

شرکتهای بیمه دانا و ملت برندگان اصلی صنعت بیمه در سال 95

روابط عمومی بیمه ملت - شرکتهای بیمه دی، دانا، ملت و حافظ، سامان ، ایران معین و آسماری از جمله شرکتهایی هستند که در سال 95 نسبت به سال 94  رشد بالای 50 درصد در تولید حق بیمه داشتند. برنده اصلی این بازار شرکت‌های بیمه دانا و ملت هستند که هرکدام به ترتیب از رشد منفی 2 درصد و منفی 16 درصد به رقم مثبت 65.58 و 63.58 درصد رشد رسیدند که تحول بزرگی در صنعت بیمه ایران تلقی می شود.

به گزارش روابط عمومی بیمه ملت، از مجموع حق بيمه هاي توليدي 277.2 هزار میلیارد ریالی ، 34.7 درصد متعلق به بیمه ایران (تنها شرکت بیمه دولتی ایران) ، 10.28 درصد به بیمه آسیا ، 8.86 درصد به بیمه دانا، 7.74 درصد به بیمه پارسیان و 6.28 درصد به بیمه البرز تعلق دارد. در واقع  اين  ۵ شركت‌ بيمه یعنی ايران، آسيا، دانا، البرز و پارسيان (هر يك داراي سهم بيشتر از ۶ درصد) درمجموع ۶۸/۶ درصد از حق بيمه توليدي بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

هرچند از مجموع  180.2 هزار میلیارد ریال خسارت پرداختی نیز 41.49 درصد متعلق به بیمه ایران، 11.44 درصد به بیمه اسیا و 7.64 درصد به بیمه البرز بود. گفتنی است که رشد حق بيمه‌هاي توليدي و خسارتهاي پرداختي (نسبت به سال ۹۴) به ترتيب ۲۲/۵ درصد و ۲۴/۸ درصد است. سه رشته‌ بيمه درمان، حوادث راننده و شخص ثالث- مازاد (به ترتيب با: ۸۴/۹، ۷۲ و ۷۱/۴ درصد)، نسبت خسارتي بالاتر از بازار بيمه داشتند. پس از آنها، بيمه بدنه اتومبيل (با ۶۲/۷ درصد) نسبت خسارتي بالاتر از ساير رشته ها داشته اما از نسبت خسارت بازار بيمه پائين تر است. صدور تعداد بيمه نامه ‌ها و پرداخت موارد خسارت به ترتيب حدود ۱۵/۴ درصد و ۳۰/۸ درصد، بيشتر از سال ۱۳۹۴ است.

در حال حاضر 29 شرکت در لیست بیمه مرکزی قراردارند که از سال 1396 سه شرکت به آن افزوده خواهد شد . در واقع سه شركت بيمه تجارت نو، شركت تخصصي بيمه زندگي خاورميانه و شركت بيمه حكمت صبا پروانه فعاليت خود را (به ترتيب در ارديبهشت، بهمن و اسفند ماه ۱۳۹۵) از بيمه مركزي ج.ا.ايران اخذ نمودند. لذا تعداد شركتهاي بيمه از ۲۹ شركت طي سال ۹۴ به ۳۲ شركت بيمه در سال ۹۵ افزايش يافت.

همچنین  تعداد نمايندگان جنرال به بيش از ۳۳۴۰۰ نماينده فعال، نمايندگان عمر به حدود ۱۰۶۰۰ نماينده فعال (كل نمايندگان بيمه به بيش از ۴۴۰۰۰ نماينده فعال)، تعداد كارگزاران بيمه به حدود ۶۵۰ كارگزاري فعال و تعداد ارزيابان خسارت به ۲۱۴ ارزياب فعال رسيده است. بدين ترتيب، مجموع تعداد شبكه فروش و خدمت رساني صنعت بيمه طي سال ۱۳۹۵ در مقايسه با سال گذشته ۱۶/۴ درصد رشد و در سراسر كشور گسترش پيدا كرد. شعب شركتهاي بيمه نيز از تعداد ۱۰۴۳ شعبه به تعداد ۱۰۷۹ شعبه در سال مورد بررسي افزايش داشت كه در اقصي نقاط كشور پراكنده شده اند.

انحصار بازار بيمه بر مبناي شاخص هرفيندال- هيرشمن به عدد ۱۷۳۳ رسيده است (۱۸۱ واحد كمتر از سال ۱۳۹۴ و معادل ۹/۵ درصد بهبود.) حق بيمه سرانه به حدود ۳/۵ ميليون ريال مي رسد كه تقريبا ۲۰ درصد بيشتر از مقدار سال ۹۴ بوده و توسط ۷۹/۹ ميليون نفر ايراني در سال ۹۵ پرداخت شده است.

در خصوص شاخص ضريب نفوذ بيمه، هر چند آمارGDP سال ۹۵ از طرف بانك مركزي ج.ا.ايران اعلام نشده است اما پيش بيني مي شود كه ضريب نفوذ بيمه در سال ۱۳۹۵  به حدود ۲/۲ درصد برسد.


کلیدواژه: بیمه, بیمه ملت بابل, بیمه ملت صادقی, رشد حق بیمه, رشد صنعت بیمه بیمه ملت نمایندگی صادقی کد 2881...
ما را در سایت بیمه ملت نمایندگی صادقی کد 2881 دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 11 تاريخ : دوشنبه 8 خرداد 1396 ساعت: 11:01